Ford C-MAX „Samochodem Roku” w raporcie DEKRA

W tym prestiżowym niemieckim badaniu niezawodności pojazdów, Ford C-MAX został również uznany za najbardziej niezawodnego hatchbacka, a Ford Focus uzyskał podobne wyróżnienie w kategorii samochodów kompaktowych.

W ciągu ostatnich trzech lat modele Forda zdobyły łącznie 12 nagród w rankingu niezawodności DEKRA. Przy sporządzaniu najnowszego raportu, niemieccy rzeczoznawcy wykorzystali dane pochodzące z ponad 15 milionów przeglądów wykonanych w ciągu ostatnich dwóch lat.

„Samochody Forda są poddawane niezwykle rygorystycznym testom wytrzymałościowym, co pozwala zagwarantować ich ponadprzeciętną niezawodność nawet w obliczu najbardziej wymagających warunków eksploatacji,” powiedziała  Barb Samardzich, wiceprezes ds. rozwoju produktu, Ford of Europe. „DEKRA to poważana organizacja, dlatego bardzo się cieszymy z wyróżnienia przyznanego w raporcie dotyczącym rynku samochodów używanych.”

Ford C-MAX uzyskał doskonały wskaźnik usterkowości DEKRA (DFI) wynoszący 97,7, co pozwoliło na przyznanie temu modelowi tytułu „Samochodu Roku”. Identyczną wartość wskaźnika DFI uzyskało BMW Z4, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Mercedes-Benz Klasy E. Ford Focus znalazł się na czele swojej kategorii z wynikiem 97,3.

 

źródło: Ford

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *