Fiat świętuje 4. urodziny Pięćsetki

To już czwarta rocznica wprowadzenia na rynek tego samochodu, cieszącego się uznaniem Klientów na całym świecie. Obecny model Fiata 500, podobnie jak jego poprzednik z lat 50., już obrósł legendą i stał się ikoną współczesnej motoryzacji.

Tym razem impreza z tej okazji została połączona z realizowanym przez całe lato cyklem Testuj Fiata i odbyła się w nadmorskim Władysławowie. W spotkaniu wzięli udział m. in. Staszek Karpiel-Bułecka (Wipe-out, TVN), Kuba Bielak, znany z programu „Jazda Polska” emitowanego na antenie TVN Turbo, Mistrzyni Świata w boksie, Iwona Guzowska oraz projektant mody, Tomasz Ossoliński.

Goście odwiedzili miasteczko Testuj Fiata zlokalizowane w centrum Władysławowa, gdzie mieli okazję zapoznać się z bogatą ekspozycją przygotowaną specjalnie z okazji 90 lat obecności  Fiata w Polsce, oraz przetestować samochody marek Grupy Fiat, podobnie jak czyniły to tłumy wczasowiczów wypoczywających w ten weekend na Wybrzeżu.

Dalsza część imprezy miała miejsce na plaży „Fiat Playa” we Władysławowie – przygotowano tam wiele atrakcji sportowych: np. przejażdżki na skuterach wodnych, czy motorówką. Relaks i odpoczynek  zapewnił  bar „Fiat Playa”. Dzięki przygotowanym atrakcjom i wspaniałej atmosferze, Goście bawili się doskonale, a finał stanowiła kolacja urodzinowa Fiata 500, na której oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu! Urodziny zwieńczyło wspólne odśpiewanie „jubilatowi” tradycyjnych „Sto lat, Sto lat!…”

Co roku, z okazji urodzin modelu 500,  Fiat przygotowuje niespodziankę w postaci nowej wersji swojego przeboju rynkowego. W poprzednich latach, właśnie lipcowe urodziny były okazją do premiery modeli Fiat 500C, Abarth 500 czy Fiata 500 wyposażonego w nowy rewolucyjny silnik TwinAir. W tym roku, urodziny Fiata 500 zbiegły się z jubileuszem 90-lecia obecności Fiata w Polsce. Z tej okazji do salonów Fiata w Polsce trafiła nowa seria specjalnej „Pięćsetki” przygotowana z myślą o obchodach jubileuszu 90-lecia obecności marki w Polsce. Samochód powstał na bazie wersji Pop z silnikiem 1.2 69 KM wzbogacony standardowo o klimatyzację – tak wyposażony Fiat 500 kosztuje teraz jedynie 39 990 zł. „Pięćsetka” w tej wersji, w standardzie poza klimatyzacją, oferuje m.in. komplet 7 poduszek powietrznych (w tym poduszka kolanowa), Radio CD+MP3, elektrycznie sterowane szyby oraz lusterka.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *