Fiat Serbia wyróżniony nagrodą Companybest 2012

serbski zakład w Kragujevac, będący największym obiektem produkującym samochody w Europie Południowo-Wschodniej.

Odnowiony i w pełni przystosowany do produkcji nowego Fiata 500L zakład, jest obecnie jednym z najnowocześniejszych zakładów w Europie, a jego zdolność produkcyjna pozwala na zrealizowanie zamówień na samochody z ponad 100 rynków całego świata, w tym rynku amerykańskiego.

Inwestycje te zostały docenione przez jurorów konkursu Autobest, organizacji z branży motoryzacyjnej wschodzących rynków europejskich, którzy jednomyślnie przyznali Fiatowi nagrodę Companybest 2012.

Przy okazji specjalnej prezentacji, która odbyła się w Atenach, nagroda została wręczona dyrektorowi generalnemu Fiat Group Automobiles Serbia Antonio Ferrara, który powiedział: „Spółka joint venture pomiędzy Fiatem a Republiką Serbską działa od 2008 roku. Jesteśmy największymi inwestorami w Serbii, gdyż suma wszystkich inwestycji przekracza 1,2 miliarda euro, z czego 350 milionów przeznaczone zostało na całkowite odbudowanie zakładu”.

„Fiat Automobiles Serbia jest również jedną z firm w regionie zapewniających największe zatrudnienie, dając miejsca pracy ponad 2500 pracownikom i zapewniając 1000 miejsc pracy dla dostawców. Chciałbym więc podziękować jurorom organizacji Autobest, że docenili nasze wysiłki w przekształcenie starego zakładu w Serbii w jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów w Europie Południowej”.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *