Fiat Panda Classic – koniec produkcji

Oświadczenie Fiat Auto Poland S.A. na temat przyczyn zakończenia produkcji Fiata Pandy Classic w tyskim zakładzie Fiata.

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami w niektórych polskich mediach na temat przyczyn zakończenia produkcji Fiata Pandy Classic w tyskim zakładzie Fiata – Spółka informuje, co następuje:

Panda Classic produkowana jest w Polsce od 2003 roku. W okresie: 2003 – IX.2012 r. Fiat Auto Poland wyprodukował 2,15 mln Pand, z tego na eksport  2,03 mln.


Od początku 2013 r. zmieniają się przepisy homologacyjne, których Panda Classic nie spełnia.  Konieczne zmiany konstrukcyjne w Pandzie Classic – pod kątem spełnienia nowych przepisów homologacyjnych, umożliwiających sprzedaż na rynkach – wymagałoby wielomilionowych nakładów inwestycyjnych. Spółka – niezależnie od okoliczności, że Panda Classic produkowana jest już od 9 lat – zdecydowała w tej sytuacji o zakończeniu jej produkcji z końcem b.r.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *