Fiat Głównym Sponsorem

że przez następne cztery lata, Fiat będzie Głównym Sponsorem Reprezentacji Włoch w piłce nożnej oraz piłce nożnej halowej.

Porozumienie z FIGC jest „jakościowym skokiem” w aspekcie sponsoringu, ponieważ z Partnera Technicznego – funkcja ta sprawowana była przez Fiata od roku 2000 – Fiat „awansuje” do prestiżowej roli Głównego Sponsora, towarzysząc Drużynie Narodowej na Mistrzostwach Europy w 2012 w Polsce i na Ukrainie oraz na Mundialu w 2014 w Brazylii, czyli na strategicznych rynkach dla Grupy Fiata.

Ponadto, do przejazdów z okazji oficjalnych i towarzyskich meczów, zespół Reprezentacji Włoch będzie miał do dyspozycji flotę pojazdów Fiat Group Automobiles, wśród których znajdzie się najnowszy Fiat Freemont – pierwszy samochód Fiata, będący owocem współpracy z Chrysler Group, który w pierwszej fazie porozumienia został uznany za oficjalny samochód drużyny „Azzurri”.

Podczas spotkania 31 maja w Coverciano dotyczącego meczu eliminacyjnego do ME 2012 Włochy-Estonia, selekcjoner Reprezentacji Włoch Cesare Prandelli oraz niektórzy piłkarze mogli z bliska przyjrzeć się modelowi Fiata Freemont.

Więź między Grupą Fiat a Reprezentacją Włoch miała swój początek już w roku 2000, kiedy, jako Partner Techniczny, Fiat zaczął towarzyszyć drużynie „Niebieskich” w drodze ku Mistrzostwom Świata w Japonii i Korei (2002) oraz w Afryce Południowej (2010), jak również na Mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii (2008). A dzisiaj, jako Główny Sponsor, Fiat jest gotowy „zmierzyć się” z Mistrzostwami Europy 2012 oraz Mistrzostwami Świata 2014.

Reprezentacja Włoch, gromadzi wokół siebie miliony fanów i niesie w świat pozytywny obraz Włoch. W tym aspekcie, zaangażowanie Fiat Group Automobiles potwierdza strategię kojarzenia marki z działalnością sportową na najwyższym poziomie i uznaniem na arenie międzynarodowej. Ponadto porozumienie pozwala Fiatowi szczycić się prestiżowym tytułem oficjalnego samochodu Reprezentacji Włoch.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *