Fiat Doblò nagrodzony

Fiat Doblò zdobył prestiżową nagrodę „UKRAINE AUTOTRADING AWARDS 2012”, przyznaną przez Czytelników ukraińskich pism branżowych. Uroczystość wręczenia odbyła się wczoraj w obecności dyrektorów wszystkich uczestniczących w przedsięwzięciu mediów oraz oficjalnego importera, firmy Martorelli S.p.A., która nagrodę tę odebrała.


Będąc liderem w segmencie już od 2010 roku, Fiat Doblò zamknął 2012 rok kolejnym wzrostem: w stosunku do 2011, ilość zarejestrowanych samochodów dostawczych Fiat Professional wzrosła o 31,9%, a udział w segmencie zwiększył się z 24,6% do 33,7% – czyli jeden na trzech ukraińskich klientów wybiera Fiata Doblò. To właśnie wyjątkowe wyniki sprzedaży zdecydowanie przyczyniły się do objęcia przez Fiat Professional niepodważalnej pozycji lidera w branży samochodów dostawczych sprzedanych na Ukrainie, przy udziale w rynku wynoszącym 18,7%.


U podstaw sukcesu handlowego i uznania prasy branżowej leży fakt, który zaważył na zwycięstwie modelu Doblò Cargo: jest to pierwszy i jedyny samochód w swojej kategorii, który zdecydowanie „porzucił” koncepcję „car derived”. W zasadzie już od samej fazy projektowej, został obmyślony jako samochód dostawczy pod każdym względem, nie jako zwyczajna furgonetka, ale prawdziwy LCV z możliwością zastosowania różnego rodzaju wyposażenia i dostosowania się do różnego rodzaju pracy.


Spośród ostatnich nowości modelu wyróżniają się wersje „XL” i „Work Up”, które wzbogacają największą gamę segmentu o ponad 500 dostępnych rozwiązań, łącząc ze sobą nadwozia, drzwi i wersje silnikowe. Na przykład Doblò Cargo „XL” umożliwia wygodniejszy dostęp do części bagażowej, dzięki wysokim na 1455 mm drzwiom tylnym i wysokiej na 1550 mm wnęce bagażowej. Ponadto, dzięki (2-wahaczowemu) tylnemu zawieszeniu tylnemu bi-link, samochód jest w stanie zapewnić ładowność do 1000 kg (z kierowcą). Pomimo, że wykazuje zalety typowe dla segmentów samochodów wyższej klasy, w tym objętość 5 m3 (5,4 m3 przy złożonym fotelu pasażera), nowy Doblò Cargo XL okazuje się samochodem ukierunkowanym na redukcję spalania paliwa i poszanowanie dla środowiska.


Doblò Work Up to pierwszy „light truck” w segmencie w całości zbudowany przez Producenta, zyskując tym samym gwarancję jakości i niezawodności. Dzięki powierzchni ładunkowej 4 m2, ładowności do 1.000 kg, ruchomym stopniom oraz wielu rozwiązaniom praktycznym (schowek na narzędzia, uchwyty mocujące, słupki do mocowania długich przedmiotów, podest, itp.), Doblò Work Up jest idealną propozycją dla branży rolniczej, budowlanej, firm zajmujących się usługami remontowymi i utrzymaniem zieleni miejskiej, jak również transportem stolarki okiennej i szyb.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *