Fiat 500L wśród finalistów nagrody Autobest 2013

najnowszy projekt inwestycyjny Fiat Group Automobiles S.p.A. w Republice Serbskiej, znalazł uznanie w skali światowej.

Międzynarodowe jury Autobest, wiodącej organizacji motoryzacyjnej europejskich rynków wschodzących, przyznała jednogłośnie firmie Fiat Serbia tytuł „Companybest 2012” – w uznaniu dla wielkiej transformacji, jakiej Fiat Group Automobiles S.p.A dokonał w zakładach mechanicznych Kragujewac, czyniąc z nich nowoczesną i największą fabrykę samochodów na terenie południowo-wschodniej Europy.

Fabryka Kragujevac rozpoczęła właśnie produkcję nowego Fiata 500L, samochodu łączącego cechy auta typu MPV i kompaktu, który już wkrótce eksportowany będzie na 100 rynków świata, w tym również do USA.

Fiat 500L nominowany został także do ścisłej piątki modeli – kandydatów do nagrody Autobest 2013, tj. obok Dacii Lodgy, Forda B-Max, Peugeota 301 oraz Skody Rapid. Ostatecznemu głosowaniu Fiat 500L zostanie poddany w pierwszym tygodniu grudnia, a wyłonienie zwycięzcy z grona piątki finalistów konkursu i ostateczny werdykt jury opublikowany zostanie do końca bieżącego roku.

„Transformacja tych starych zakładów jest wprost niewiarygodna.” – mówi Ilia Seliktar, prezes zarządu Autobest − „Zasługą Fiata jest wdrożenie najlepszych rozwiązań i technologii dostępnych obecnie w przemyśle motoryzacyjnym. To jedna z najnowocześniejszych fabryk samochodów w Europie.”

Organizacja Autobest jest jedyną niezależną międzynarodową grupą ekspertów, koncentrujących się na ocenie najkorzystniejszych ofert samochodów dostępnych w Europie. Ponadto monitoruje ona aktywności producentów motoryzacyjnych. Przedmiotem zainteresowania zespołu jurorów pochodzących w tym roku z 15 krajów Europy są inwestycje, oferty pracy, inicjatywy w zakresie ekologii oraz formy wsparcia wobec wschodzących regionów naszego kontynentu.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *