Emocje SKODY na Geneva Motor Show!

na genewskich targach samochodowych premierę będzie miało spektakularne coupé i wiele nowych wersji istniejących modeli.

Na targach genewskich po raz pierwszy na świecie pokazane zostaną trzy wersje nowej ŠKODY Octavia: terenowy Scout, stojąca na samym szczycie poziomów wyposażenia wersja Laurin & Klement oraz ŠKODA Octavia G-TEC zasilana gazem ziemnym.

Czeski producent przygotował także specjalne edycje Monte Carlo dla trzech kolejnych modeli: Yeti, Rapid Spaceback i Citigo. Ukoronowaniem obecności na targach jest pokaz emocjonującego modelu ŠKODA VisionC. To spektakularne coupé wnosi język stylistyczny marki na nowy poziom i wskazuje drogę, którą będą podążać jej przyszłe modele.

„ŠKODA jest na najlepszej z możliwych dróg rozwoju” – oznajmia prezes ŠKODY, prof. Winfried Vahland. „Osiem zupełnie nowych lub odnowionych modeli w 2013 roku ukazuje siłę naszej marki. Teraz, z koncepcyjnym projektem ŠKODA VisionC, otwieramy nową erę języka stylistycznego ŠKODY dając jednoznaczny sygnał, że marka ulega ważnym przemianom”.
    
„Rozpoczęliśmy największą ofensywę modelową w historii firmy i będziemy intensywnie odnawiać i poszerzać naszą ofertę w najbliższych latach. Będziemy się trzymać tradycyjnych walorów ŠKODY, jednocześnie wprowadzając coraz bardziej wyszukany design, wskazując na emocje i charyzmatyczny charakter naszej marki” – dodaje Vahland. Premiera VisionC miała miejsce podczas Volkswagen Group Night, 3 marca.

Swój debiut w Genewie świętuje także ŠKODA Octavia Scout. Model nie zatracił walorów nieodłącznych każdej Octavii: wspaniałej funkcjonalności, ogromnej przestronności, niezrównanej relacji ceny do jakości i najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa i komfortu.

Uwaga genewskiego salonu będzie skierowana również na nową Octavię G-TEC. To pierwsza seryjnie produkowana Octavia zasilana sprężonym gazem ziemnym.

„ŠKODA podchodzi z największą powagą do tematu obniżania zużycia paliwa i emisji szkodliwych gazów” – oznajmia dr Frank Welsch, członek Zarządu ŠKODY ds. rozwoju technicznego. „Nowa Octavia G-TEC to dla nas prawdziwy kamień milowy, który potwierdza obraz ŠKODY jako producenta samochodów przyjaznych środowisku, a do tego przystępnych cenowo”.

W bieżącym roku ŠKODA będzie kontynuować swoją największą ofensywę modelową w historii z odnowionym wigorem. Konkurencyjna gama produktowa, wzrost sprzedaży i dobre sygnały dochodzące z europejskiego rynku samochodowego dają czeskiemu producentowi powody do patrzenia z optymizmem na rok 2014.

ŠKODA zaliczyła już udany start roku: w styczniu marka sprzedała 80 900 samochodów Klientom na całym świecie, czyli aż o 16,5% więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. To najlepszy styczeń w historii marki.

W najbliższych latach ŠKODA planuje osiągnąć roczną produkcję na poziomie półtora miliona samochodów. W tym czasie czeska marka będzie wprowadzać co pół roku jeden całkowicie nowy lub gruntownie zmodernizowany model.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *