Ekipa MINI w Polsce gratuluje Martinowi Kaczmarskiemu

„Martin Kaczmarski zaliczył genialny debiut w rajdzie Dakar. W czasie każdego etapu demonstrował nam maksymalną frajdę z jazdy! Bez wątpienia jest jedną z największych nadziei polskiego motorsportu. Cieszymy się, że swój sukces świętował za kierownicą MINI i mocno trzymamy kciuki za jego przyszłe zwycięstwa” – powiedziała Sylwia Rosa, odpowiedzialna za markę MINI w Polsce.

W tegorocznej edycji rajdu Dakar samochody MINI „zgarnęły” całe podium. Pierwsze miejsce zdobył Hiszpan Joan „Nani” Roma, drugie Francuz Stéphane Peterhansel, a trzecie Katarczyk Nasser Al-Attiyah.  Dodatkowo na szóstym miejscu został sklasyfikowany Krzysztof Hołowczyc. W wyścigu wystartowało łącznie 11 specjalnie przygotowanych przez zespół X-raid samochodów MINI, opartych na modelu John Cooper Works Countryman. Aż 7 z nich zostało sklasyfikowanych w pierwszej „dziesiątce” klasyfikacji generalnej.

 

źródło: BMW Group

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *