Dziewięciomilionowa Corsa w Saragossie

Pojazd w wersji pięciodrzwiowej został wyprodukowany w zakładzie w Saragossie i zostanie dostarczony do klienta z Niemiec.

Stanowiący kamień milowy model Corsy „Color Stripes” charakteryzuje zaskakująca zieleń. Pojazd jest zasilany silnikiem o mocy 74 kW/100 KM, o pojemności 1,4l i jest wyposażony w pakiet OPC Line pack 1, który podkreśla młodzieżowy i sportowy wygląd samochodu, ze specjalnym zestawem nadwozia. W Polsce można zamówić pakiet Linea, który nadaje Corsie sportowego charakteru dzięki białym linią wzdłuż samochodu, oraz lusterkami bocznymi i felgami w kolorze białym za 2 400 PLN.

Corsa ma na swoim koncie niezwykłe osiągnięcia, począwszy od jej pojawienia się na rynku po raz pierwszy w roku 1982. Zakład produkcyjny był stale modernizowany, a 90 procent wyprodukowanych tam samochodów eksportowano do Zjednoczonego Królestwa, Niemiec, Włoch i Francji.

Corsa Opel/Vauxhall zyskała uznanie w motoryzacji dzięki swej niezawodności. W roku 2010 w niemieckim raporcie awaryjności DEKRA stwierdzono, że dzięki najmniejszej ilości wad (2,4 procenta), Corsa to niekwestionowany zwycięzca, spośród wszystkich przetestowanych pojazdów.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *