Dacia Lodgy nagrodzona

Dacia Lodgy zdobyła nagrodę „Trophée de L’Argus” w kategorii samochodów rodzinnych. Podstawowymi kryteriami branymi pod uwagę były: stosunek ceny do przestronności i świadczeń, koszt utrzymania samochodu w przeliczeniu na kilometr, niespotykany w tej kategorii (0,25 EUR na kilometr na podstawie 25 000 km rocznie w ciągu trzech lat), wartość końcowa (49% na podstawie 25 000 km rocznie w ciągu trzech lat). Aspekty praktyczne, jakimi wykazała się Dacia Lodgy, przekonały jury.

Jury przyznające nagrody „Trophée de L’Argus” złożone było z ekspertów, dziennikarzy i ze specjalistów ds. badań rynkowych. Na czele jury stała Alexandrine Breton des Loÿs, prezes Grupy Argus. O nagrodę mogły ubiegać się wszystkie modele, które weszły na rynek w 2012 r. Podczas posiedzeń redakcji wybrano listę 5 samochodów, laureaci zostali wyłonieni w ostatnim głosowaniu.

Dacia Lodgy, przedstawiona publiczności na targach w Genewie w 2012 r., jest pierwszym rodzinnym vanem w ofercie. Wzorując się na innych modelach Dacii, Lodgy oferuje przestronność rodzinnych vanów z segmentu C za cenę z niższego segmentu. Stosunek ceny do przestronności jest bezkonkurencyjny.


Dacia Lodgy oferowana jest w wersji z 5 i 7 miejscami. Przestronność, a dokładniej 2 miejsca w trzecim rzędzie, modularność i objętość bagażnika (aż do ponad 2 600 dm³) stanowią główne atuty tego modelu. Do jego zalet należą również nowoczesne wnętrze i oferowane wyposażenie, w tym zestaw multimedialny MEDIA NAV obejmujący GPS, radio i technologię Bluetooth na ekranie dotykowym o przekątnej 18 cm, za niespotykaną cenę.

Dacia Lodgy oferuje więc rozwiązanie przeznaczone szczególnie dla rodzin, będących głównymi użytkownikami samochodów używanych.


Dacia Lodgy została wprowadzona na rynek francuski w kwietniu 2012 r. za cenę 9 990 EUR (w Polsce ceny modelu Lodgy rozpoczynają się od 37 900 PLN). W gamie Lodgy oferowany jest także nowy silnik benzynowy TCe 115. Ten innowacyjny silnik łączy w sobie: przyjemność prowadzenia, świetne wyniki w zakresie spalania (6,0 l/100 km) oraz obniżony poziom emisji CO2 (135 g/km). Podobnie jak cała gama Dacii, Lodgy również objęta jest gwarancją na 3 lata lub na 100 000 km.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3211

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *