Czy warto kupić używane Volvo?

W życiu jednak bywa różnie, więc zdarzają się sytuacje, że jedyną możliwą opcją jest auto używane. Zakup używanego auta od nieznanego sprzedawcy to jednak duże ryzyko, a podczas oględzin powinniśmy sprawdzić praktycznie wszystko! Jednak nawet jeśli pojazd będzie oglądał doświadczony mechanik, to nie wszystkie usterki można wykryć od razu. Czasem samochód wydaje się sprawny, a zakup i tak może okazać się nieopłacalny… Chcesz uniknąć nerwów, stresu i rozczarowania? Używane Volvo to propozycja doskonała!

 

 

 

Używane auto z gwarancją – czy to dla nas korzystne?

Używane auto od prywatnego sprzedawcy? Każdy wie, że taki zakup niesie ze sobą ryzyko straty. Dlatego gwarancja na samochody używane zawsze nas kusi i wzbudza zaufanie. Gwarancja daje nam poczucie bezpieczeństwa, gdyż wychodzimy z prostego założenia, że każda gwarancja stanowi dla nas jakąś formę zabezpieczenia. Czy mamy rację? Czy kupując używane auto, powinniśmy zwracać uwagę na gwarancję?

 

Gwarancja na auto używane stanowi dla nabywcy kuszące rozwiązanie. Nie ulega bowiem wątpliwości, że każda polisa nas w jakimś stopniu chroni. Mimo wszystko zawsze warto przyjrzeć się bliżej i dokładnie sprawdzić, co kryje się w zapisie. Trzeba pamiętać, że tzw. gwarancja na samochód używany to nie jest gwarancja, jaką wszyscy znamy! Jest to bowiem rozszerzona polisa ubezpieczeniowa, a ubezpieczyciela zawsze chroni odpowiednia umowa. Oczywiście polisa zabezpiecza również i nasze interesy, zazwyczaj przez kilka lub kilkanaście miesięcy, lecz obejmuje tylko wybrane usterki.

 

Często zdarzają się sytuacje, że zaraz po zakupie auto się psuje i wymaga naprawy, lecz sporą część kosztów nabywcy muszą pokryć sami! Bezpłatne naprawy mogą być bowiem objęte limitem, a jeśli limit ten zostanie przekroczony, to musimy pokryć różnicę w cenie, opróżniając przy tym własne kieszenie. Prawda, że nie wygląda to już tak bajecznie? Rozszerzona polisa ubezpieczeniowa to jednak słabe zabezpieczenie. Zastanawiasz się, czy istnieją lepsze propozycje? Oczywiście, że są! Na przykład używane Volvo z gwarancją serwisową!

Dlaczego warto wybrać używane Volvo z gwarancją serwisową?

Jeśli obawiasz się ryzyka i chcesz uniknąć rozczarowania, to używane Volvo to dla Ciebie propozycja doskonała. Używane Volvo prosto od dealera to gwarancja bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka praktycznie do zera! Używane auta Volvo objęte są bowiem gwarancją serwisową, która jest dla nabywcy realną ochroną. Gwarancja serwisowa może przybierać formę dowolną, lecz najczęściej w przypadku awarii kierowani jesteśmy do serwisu ASO marki, gdzie wyszkoleni mechanicy dokładnie oglądają auto i usuwają usterkę w ramach gwarancji. Dlatego też używane Volvo z gwarancją serwisową jest znacznie lepszą opcją niż używane auto z rozszerzoną polisą ubezpieczeniową.

 

Ponieważ salon Volvo to podmiot bezpieczny i sprawdzony, mamy też pewność, że samochód jest sprawny technicznie i odpowiednio zabezpieczony. Wybierając używane Volvo, możemy odbyć jazdę testową, a nawet udać się do serwisu lub wybranego warsztatu samochodowego w celu dokonania przeglądu technicznego. Na etapie weryfikacji komputerowej, otrzymamy też możliwość wglądu do raportu VIN, w którym znajdziemy wszystkie informacje np. dane techniczne, wyposażenie fabryczne, informacje o ewentualnych stłuczkach, kolizjach i szkodach, historię pojazdu czy informacje o wezwaniach serwisowych.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *