Cruzy przełamały niemieckie fatum w Oschersleben

Dzisiaj w Oschersleben zespół Chevroleta ponownie odnotował dobry start w kolejnej ósmej rundzie WTCC 2010, dzięki zwycięstwu Alaina Menu w pierwszym wyścigu, dające swojemu zespołowi pierwsze w historii zwycięstwo na tym niemieckim torze. Jest to również piąta wygrana Cruze`a w tym sezonie i pierwsza Szwajcara w 2010 roku. Konsekwentny Yvan Muller ukończył oba wyścigi na trzeciej pozycji, mimo rozczarowujących w pewnym stopniu kwalifikacji. Pozwoliło mu to utrzymać pozycję lidera w klasyfikacji kierowców, w której obecnie drugie miejsce zajmuje Andy Priaulx.

Rob Huff nie miał najszczęśliwszego weekendu. Brytyjczyk startował z drugiego pola i objął prowadzenie w wyścigu przed Menu, ale potem zastopowano go karą, zbyt restrykcyjną według większości obserwatorów, w następstwie licznych kontaktów, które nastąpiły na pierwszym zakręcie. W drugim wyścigu Rob starał się zdobyć jak najwięcej pozycji w stawce i udało mu się dojechać do mety na siódmym miejscu, przed Menu.

Dzięki zdobytej dziś sporej ilości punktów Chevrolet umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji konstruktorów, przy czym do końca sezonu pozostała jedna europejska impreza w Hiszpanii oraz dwie rundy azjatyckie.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *