Citroen DS4, nowe Coupe

Ten budzący silne emocje model, zaprezentowany zostanie na Światowym Salonie Samochodowym w Paryżu. Jest on kolejnym przejawem Créative Technologie Marki. Citroen DS4 wychodzi poza utarte schematy, wyróżniając się stylem, doskonałymi właściwościami jezdnymi, wyglądem i wysmakowanymi detalami. To coupé o zaskakujących możliwościach, który odpowiada na różne potrzeby użytkowników.

 

Wymiary:
Citroen DS4 o długości 4,27 m, szerokości 1,81 m i wysokości 1,53 m to niewątpliwie samochód kompaktowy. Spełnia obietnicę, która była sporym wyzwaniem: zagwarantować uniwersalny i funkcjonalny charakter zamknięty w dynamicznej bryle coupé. Wyzwaniu sprostano głównie dzięki zastosowaniu 3 pełnowymiarowych miejsc z tyłu, dostępnych przez sprytnie ukryte drzwi, idealnie wkomponowane w stylistykę auta, ale także dzięki pojemnemu bagażnikowi i licznym schowkom.

 

Wnętrze:
Nawiązujący do designu zewnętrznego styl kabiny Citroena DS4 emanuje siłą i dynamiznem. Fotel kierowcy cechuje znakomite trzymanie boczne, a otoczone chromem zegary wydają się wyrastać z deski rozdzielczej.
Rzeźbiony, przyjemny w dotyku kokpit wykończony został miękkim materiałem („slush” lub skóra) o wyrazistej fakturze. Kabina zdominowana jest przez panoramiczną przednią szybę kontrastującą z ciemnym obiciem dachu.

Citroen DS4 wyposażony jest w panoramiczną przednią szybę, która zapewnia kąt widoczności do góry wynoszący 45°. W połączeniu z lekko podwyższonym nadwoziem, szyba ta poprawia widoczność, sprzyjając dynamicznej i bezpiecznej jeździe w środowisku miejskim. Zarówno kierowca jak i pasażer dysponują indywidualną przesłoną ze składanymi osłonami przeciwsłonecznymi, które zapewniają komfort jazdy w każdych warunkach nasłonecznienia.

Finezja, postrzegalna jakość i ekskluzywny wygląd przyświecały pracom nad stylem każdego elementu wnętrza. Klient może zatem zdecydować się na jedną z pięciu kombinacji skóry, które pozwolą nadać fotelom indywidualny charakter, mając do wyboru również tapicerki dwubarwne. W najwyższym poziomie wykończenia, Citroen DS4 oferuje skórzane pokrycie deski rozdzielczej oraz paneli drzwi, a także skórzaną tapicerkę foteli przednich w wersji wykończenia « Bracelet ». Środkowa część foteli przywodzi na myśl ogniwa bransolety eleganckiego zegarka, natomiast brzegi siedzisk ozdobione są przeszyciami, które podkreślają dynamiczny i solidny wygląd foteli.
Chromowane elementy wokół nawiewów, na zestawie wskaźników, dźwigni zmiany biegów i niektórych przełącznikach na konsoli centralnej stanowią dodatkowe eleganckie akcenty wnętrza. Dbałość o szczegóły w kabinie definitywnie potwierdza przynależność Citroen DS4 do świata samochodów ekskluzywnych i dynamicznych. Aluminiowy zestaw pedałów, skórzane wstawki na wewnętrznych profilach drzwi czy oświetlenie punktowe są tego dowodem.

 

Jednostki napędowe:
W momencie wprowadzenia na rynek, ten nowy model z linii DS. korzystał będzie z 2 silników Diesla spełniających normę Euro V wyposażonych standardowo w filtr cząstek stałych: HDi 110 KM (dostępny w wersji e-HDi) i HDi 160 KM, oraz z 3 silników benzynowych spełniających normę Euro V opracowanych we współpracy z BMW: VTi 120 KM, THP 155 KM i ponadto nowej jednostki THP 200 KM. Ta ostatnia wersja skonstruowana na bazie silnika 1,6l zapewnia osiągi i przyjemność jazdy na bardzo wysokim poziomie, dzięki uzyskiwanej mocy (147 kW) i maksymalnemu momentowi obrotowemu (275 Nm przy 1 700 obr/min), emitując jedynie 149 g CO2/km.
Wszystkie silniki montowane są z 6-przełożeniową manualną skrzynią biegów lub manualną elektronicznie sterowaną skrzynią biegów.

 

źródło: Citroen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *