Citroen DS3 Cabrio: premiera w Paryżu

DS3 Cabrio łączy zalety tradycyjnego kabrioletu z atutami hot hatcha. Całkowite zamknięcie dachu zajmuje zaledwie 16 sekund i jest możliwe aż do prędkości 120 km/h. Funkcja otwierania i zamykania dachu jest obsługiwana za pomocą przycisku w konsoli sufitowej. Dach otwiera się w 3 pozycjach: do połowy długości dachu, na całej powierzchni dachu oraz do krawędzi bagażnika. W pozycji otwartej aerodynamiczny deflektor siatkowy zapewnia optymalny komfort akustyczny. Działa on z chwilą otwarcia dachu, odchylając strumień powietrza i zapobiegając turbulencjom powietrza w kabinie.

Ponadto, Citroena DS3 Cabrio wyróżniają zwarte proporcje (długość 3,95 m, szerokość 1,71 m, wysokość 1,46 m), które nadają autu zwinnego i dynamicznego charakteru. W modelu zostały zachowane też wszystkie typowe dla serii DS3 elementy stylistyczne: dwukolorowe nadwozie, środkowy słupek w kształcie płetwy rekina oraz pionowe światła dzienne LED. Nowością są światła tylne LED z efektem 3D oraz chromowany uchwyt podkreślający elegancję klapy bagażnika.

Citroen DS3 Cabrio, produkowany w zakładach w Poissy, zostanie wprowadzony do sprzedaży na początku 2013 roku. Od momentu premiery rynkowej będzie dostępny w wersji silnikowej emitującej poniżej 99 g/km.

 

źródło: Citroen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *