Citroen C5 i C8 – zmiany stylistyczne

Od momentu wprowadzenia na rynek na początku 2008 roku, trzecia generacja CITROËNA C5 dostępna w wersji sedan i Tourer sprzedała się w ponad 400 000 egzemplarzy. W oparciu o ten rynkowy sukces CITROËN C5 przechodzi stylistyczną i technologiczną modernizację, zyskując jeszcze bardziej wyrazistą osobowość i nowoczesne rozwiązania:


Model otrzymuje nowe szewrony Marki, których bardziej zaokrąglony kształt podkreśla charakter sylwetki. CITROËN C5 zostaje również wyposażony w nowe obręcze z lekkich stopów 17’’ « Egée » i oferuje nowy brązowy kolor nadwozia « Guaranja ». We wnętrzu, CITROËN C5 w wersji wyposażenia Exclusive proponuje nowe skórzano-materiałowe tapicerki oraz elementy dekoracyjne. Dla ułatwienia podróży CITROËN C5 posiada nowy system nawigacji eMyWay współpracujący z Connecting Box z gniazdem Jack, gniazdem USB i zestawem głośnomówiącym Bluetooth. W modelu CITROËN C5 Tourer, system nawigacji może zostać połączony z kamerą cofania dla usprawnienia manewrów.
Styl modeli CITROËN C5 i C8 zmienia się odzwierciedlając aktualne tendencje oraz ambicje Marki. Zmiany dokonują się w kierunku nowoczesności i elegancji, podkreślając osobowość modeli, a jednocześnie zachowując atuty, które zapewniły im rynkowy sukces.

CITROËN C5 zapewnia nowoczesne, wręcz unikalne rozwiązania technologiczne z myślą o wygodzie, komforcie i bezpieczeństwie, takie jak CITROËN eTouch czy też zawieszenie Hydractive III+ stanowiące innowację Marki na skalę światową.

CITROËN C8 z powodzeniem łączy przestronność, komfort i przyjemność z jazdy. Wykorzystując te niepodważalne atuty, zostaje poddany zmianom, które ożywiają styl największego vana CITROËNA.
Nowy wizerunek Marki jest widoczny na osłonie chłodnicy i z tyłu samochodu w postaci szewronów. Kolorystyczny wystrój Noir Onyx podkreśla osobowość CITROËNA C8. Nowy pakiet Black Pack obejmuje lusterka, słupki i listwy boczne drzwi. Ponadto reflektory w dymnej wersji nadają nowy wyraz i ożywiają styl vana. Nowy brązowy kolor « Hickory » rozszerza paletę dostępnych odcieni karoserii.

 

źródło: Citroen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *