Citroen C4 Aircross

od momentu wprowadzenia na rynek zaledwie rok temu, Marka uzupełnia gamę o unikalną propozycję: Citroen C4 Aircross. W tym nowym modelu Citroen odważnie reformuje tradycyjne kanony kompaktowego SUVa. Umiejętnie łącząc stylistykę z technologiczną innowacyjnością, Citroen C4 Aircross dostosowuje się do współczesnego stylu życia, poszukując ucieczki od codzienności. Nowa sylwetka czerpie inspirację z wiedzy i doświadczenia Marki, oferując połączenie zalet układu napędowego samochodu terenowego z komfortem i przyjemnością jazdy.

Dostępny w zależności od silnika w wersji z napędem na jedną lub dwie osie Citroen C4 Aircross zostanie wprowadzony do sprzedaży z końcem pierwszego półrocza 2012 i zajmie pozycję wśród liderów swej kategorii pod względem poziomu emisji CO2.


Mocny styl wyrażający wartości Citroena
Citroen C4 Aircross czerpie swój styl w genach Marki, łącząc dynamizm modeli gamy z muskularną bryłą samochodu terenowego. Mocne akcenty stylistyczne: horyzontalne linie przodu zostały podkreślone na końcach aerodynamicznymi wlotami powietrza, które nadają mu zwarty wygląd. Kształt pokrywy silnika widocznej z siedzenia kierowcy, poszerzone nadkola i zmniejszone zwisy pogłębiają wrażenie solidności, które wywołuje ta niespotykana sylwetka. Dbałość o szczegóły widoczna jest na każdym kroku. Z przodu światła LED wbudowane pionowo w aerodynamiczne wloty powietrza tworzą identyfikację świetlną Citroena C4 Aircross, widoczny zarówno w dzień jak i w nocy. Kształt dużych, 18-calowych kół oraz tylne reflektory nawiązujące bezpośrednio do prototypu Hypnos optymalnie zwiększają przepływ powietrza, przyczyniając się do obniżenia poziomu emisji CO2.

Wyrafinowany design: Citroen C4 Aircross posiada kierunkowskazy w lusterkach bocznych, neony w tylnych reflektorach i kamerę cofania wbudowaną w chromowaną listwę tylnej klapy. Wyrazisty styl nawiązuje bezpośrednio do stylistycznych wyróżników Citroena: z boku odwrócona płetwa rekina, która przypomina boczną, przeszkloną powierzchnię prototypu Hypnos jest ozdobiona chromowaną różą wiatrów potwierdzającą przynależność tego modelu do rodziny SUVów Marki.


Inteligentny układ przeniesienia napędu
Dzięki integralnemu układowi przenoszenia napędu najnowszej generacji Citroen C4 Aircross zapewnia optymalne trzymanie się drogi nawet w trudnych warunkach. To rozwiązanie technologiczne umożliwia stałą jazdę z napędem na cztery koła, zapewniając najkorzystniejszy rozkład momentu pomiędzy przednią i tylną oś.


W zależności od potrzeb, kierowca za pomocą pokrętła umieszczonego za dźwignią zmiany biegów ręcznie wybiera jeden z trzech trybów pracy : napęd na jedną oś (2WD) w celu optymalnego zużycia paliwa, napęd na obie osie (4WD), który automatycznie rozdziela moment pomiędzy osie, lub trybu „lock”, który zwiększa moment przenoszony na tylną oś, aby poprawić parametry jezdne w trudnych warunkach.


Wzorcowy poziom emisji CO2
Zgodnie z podjętym przez Markę zobowiązaniem na rzecz ochrony środowiska Citroen C4 Aircross zajmuje pozycję w gronie liderów swojej kategorii pod względem poziomu emisji CO2 w wersji z silnikiem HDi 110 współpracującym z mechaniczną 6-przełożeniową skrzynią biegów. Silnik HDi 110 będzie dostępny w wersji z napędem na jedną i obie osie, aby każdy mógł dobrać dla siebie model najlepiej odpowiadający jego stylowi życia.


Od momentu wprowadzenia na rynek Citroen C4 Aircross będzie też oferować osiągi silnika 1.8 HDi 150 (również dostępnego w wersji z napędem na 2 koła i na 4 koła i z mechaniczną 6- przełożeniową skrzynią biegów) oraz silnika benzynowego 1.6i (dostępnego w wersji z napędem na 2 koła z mechaniczną, 5-przełożeniową skrzynią biegów).


Kompaktowa budowa, zwrotność i przyjemność jazdy
Kompaktowe wymiary (długość 4,34 m ; szerokość 1,80 m ; wysokość 1,63 m) oraz zwrotność (  średnica zawracania 10,6 m) sprawiają, że samochód z łatwością może poruszać się w ruchu miejskim.

Jego przestronność (5 miejsc) oraz pojemność bagażnika (442 L) godne samochodu klasy wyższej, spełniają wymagania nowoczesnego trybu życia. Układ zawieszenia oferujący optymalną syntezę komfortu i właściwości jezdnych był przedmiotem szczególnych starań.


Ucieczka od codzienności zaczyna się od zmiany punktu widzenia
Citroen C4 Aircross zapewnia kierowcy podwyższoną pozycję, która otwiera szeroką perspektywę, umożliwiając pokonywanie drogi z poczuciem spokoju i bezpieczeństwa. Duży, panoramiczny przeszklony dach pozwala podziwiać niebo nawet w mieście, rozświetlając wnętrze kabiny i zwiększając przyjemność podróżowania. Nocą panoramiczny dach ożywia się dzięki wbudowanym świetlnym listwom LED.
Funkcjonalne i ergonomiczne miejsce kierowcy zostało zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwiać codzienną obsługę. Z myślą o komforcie podróży Citroen C4 AIRCROSS udostępnia podróżującym szeroki wybór wyposażenia : otwieranie i uruchamianie bez kluczyka, system nawigacji GPS z ekranem dotykowym i radarem cofania, pokrętło trybów pracy układu przenoszenia napędu, gniazdo USB i łącze Bluetooth do przenośnych odtwarzaczy audio.


Dane techniczne :

  • Wymiary: długość 4,34 m ; szerokość 1,80 m ; wysokość 1,63 m
  • Średnica zawracania: 10,60 m
  • Pojemność bagażnika: 442 L

Citroen C4 Aircross

 

źródło: Citroen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *