Chevrolet znów rekordowo

Jest to rezultat o 45% wyższy niż w analogicznym okresie 2011 roku, kiedy sprzedane zostało 6 758 nowych Chevroletów. Najchętniej kupowanym modelem Chevroleta od stycznia niezmiennie było miejskie Aveo – łącznie Nowe Aveo i Aveo Classic znalazły 4 200 nabywców, czyli o 26% więcej niż w okresie styczeń-listopad 2011 roku (3 330 sztuk). Drugim najpopularniejszym Chevroletem w Polsce w ostatnich jedenastu miesiącach był Cruze, który został sprzedany w liczbie 2 075 egzemplarzy, czyli aż o 93% większej niż w pierwszych jedenastu miesiącach 2011 r. (1 073 sztuki). Na trzecim miejscu podium uplasował się Spark, który od początku tego roku znalazł 1 709 nabywców, czyli o 42% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (1 207 sprzedanych egzemplarzy). Wszystkie oferowane obecnie modele Chevroleta zanotowały wzrost sprzedaży w porównaniu do 2011 roku.

W listopadzie sprzedano w Polsce 778 nowych Chevroletów, czyli o 12% więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej, kiedy Chevrolet Poland odnotował sprzedaż 694 samochodów, a także o 18% więcej niż w październiku 2012 roku. Ten wynik sprzedaży oznacza, że był to najlepszy listopad pod względem sprzedaży w historii Chevrolet Poland.

Najwyższy wynik sprzedaży w miesiącu od momentu wprowadzenia na polski rynek osiągnął również model Cruze. Jest to zasługa między innymi bardzo dobrego przyjęcia tego modelu w najnowszej wersji nadwoziowej – sprzedaż Cruze’a Kombi po trzech miesiącach od momentu wprowadzenia do salonów osiągnęła wynik porównywalny do wersji hatchback i sedan.

Bardzo dobry wynik sprzedaży w listopadzie przybliża Chevroleta do wkroczenia do grona czołowych marek, które sprzedają rocznie ponad 10 000 egzemplarzy samochodów.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *