Chevrolet na Salonie we Frankfurcie

Czwarta pod względem wielkości marka samochodowa na świecie stale się rozwija, a dynamizm tego procesu znajdzie odzwierciedlenie na stanowisku Chevroleta zlokalizowanym w hali nr 9 na 64. Salonie Samochodowym we Frankfurcie.

Wśród wielu prezentowanych samochodów znajdzie się od dawna oczekiwany Chevrolet Camaro piątej generacji – „muscle car”, który szczyci się zarówno niezwykle mocnym silnikiem, jak i typowym dla marki, przykuwającym wzrok, nowoczesnym designem. Camaro w wersji coupe i kabriolet wejdzie do sprzedaży na rynku europejskim we wrześniu 2011 roku, a ceny będą zaczynać się od 199 900 zł (coupe) i 224 900 zł (kabriolet).

W tym roku Chevrolet zaprezentuje również specjalną edycję modelu Corvette, stworzoną z okazji stulecia marki – olśniewającą maszynę o agresywnym, niemal złowrogim wyglądzie, unikatowych elementach designu i legendarnych osiągach.

Podczas dni prasowych na stanowisku Chevroleta, w ramach projektu Corvette Engine Build Experience, będzie składany prawdziwy silnik do Corvette. Ten wyjątkowy program oferowany jest również klientom, którzy zakupili Corvette ZR1 lub Z06, dając im rzadką możliwość spersonalizowania swojego samochodu. Za 4 027 € (w tym koszty podróży i zakwaterowania, bez VAT) zbudują silnik swojej Corvette w renomowanym GM Performance Build Center niedaleko Detroit w stanie Michigan.

Europejska premiera nowego Malibu zasługuje na specjalną uwagę, gdyż od 2012 roku będzie to najwyższej klasy model Chevroleta na starym kontynencie. Charakteryzujący się świeżym, eleganckim wyglądem i wyposażony w mocne silniki – wysokoprężny o pojemności 2,0 l i benzynowy o pojemności 2,4 l – Malibu będzie atrakcyjną alternatywą w segmencie D.

Podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie swoją europejską premierę będą miały dwa niezwykle ekscytujące samochody koncepcyjne – roadster Chevrolet Miray oraz pickup Colorado Rally. Każdy z tych pojazdów wytycza przyszłe trendy w swoim segmencie, prezentując przy tym kreatywność i stylistykę typową dla Chevroleta.  

Innym, dumnie eksponowanym przez Chevroleta modelem we Frankfurcie będzie Aveo z turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,3 l. Ten samochód o stanowczym, eleganckim wyglądzie łączy w sobie doskonałe wyniki w zakresie oszczędności paliwa i emisji zanieczyszczeń oraz wysoką wartość momentu obrotowego. Wariant Eco o mocy 95 KM emituje 95 g CO2/km, a wersja o mocy 75 KM zasila najbardziej oszczędnego sedana w Europie.

Na dwa miesiące przed swoją europejską premierą elektryczny samochód o rozszerzonym zasięgu, Chevrolet Volt, będzie prezentowany zarówno na stanowisku Chevroleta, jak i w hali nr 4. Ten wielokrotnie nagradzany model zostanie udostępniony prasie i zwiedzającym do jazd testowych.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *