Chevrolet Europe i COMPANYBEST 2011

„Trudno sobie wyobrazić lepszy moment na uhonorowanie firmy Chevrolet Europe tytułem COMPANYBEST. Stulecie tej legendarnej marki przypomina nam, jak duże znaczenie ma ona dla motoryzacji. Bycie najlepiej sprzedającą się marką w historii motoryzacji jest czymś wspaniałym”, powiedział Ilia Seliktar, prezes AUTOBEST.

„Dokonania Chevrolet Europe są wybitne. Widzimy nie tylko bezprecedensowy wzrost sprzedaży w ostatnich latach, ale także ogromny postęp w zakresie wizerunku marki w Europie. Chcemy także wykorzystać tę okazję, aby docenić sposób, w jaki Wayne Brannon kierował firmą przez te wszystkie lata”, dodał Seliktar.

„Jesteśmy zaszczyceni tą wyjątkową nagrodą przyznaną przez jury złożone ze znakomitych dziennikarzy motoryzacyjnych”, powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. „To był wyjątkowy rok, w którym wprowadziliśmy do sprzedaży siedem nowych samochodów. Teraz oferujemy klientom jeszcze większy wybór, bardziej wyrazistą stylistykę oraz jeszcze lepsze produkty w atrakcyjnych cenach”.

W tym roku Chevrolet otrzymał szereg nagród i tytułów, w tym pięć najwyższych ocen bezpieczeństwa od EuroNCAP. Sam Chevrolet Volt, samochód elektryczny o rozszerzonym zasięgu, zdobył wiele nagród w całym 2011 roku.

Wśród tych nagród znalazły się m.in.: tytuł Samochodu Roku 2011 Ameryki Północnej, World Green Car of the Year, nagroda ECOBEST przyznawana przez członków organizacji AUTOBEST, tytuł Samochodu Roku 2012 w Szwajcarii. Volt został również uhonorowany tytułem Top Safety Pick przez Amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS) i zdobył pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa EuroNCAP oraz amerykańskiej Krajowej Agencji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA).

Chevrolet Aveo zdobył trzecie miejsce w kategorii „best buy” konkursu AUTOBEST. Członkowie jury brali pod uwagę 13 kryteriów, w tym design, prowadzenie, spalanie, przestronność i wpływ na środowisko oraz sieć dystrybucji i dostępność części i akcesoriów. W sierpniu 2011 r. Aveo otrzymało pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa organizacji EuroNCAP.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *