Camaro Hot Wheels Edition

Marzenie miliona miłośników samochodzików Hot Wheels® spełni się na początku przyszłego roku, kiedy do salonów sprzedaży Chevroleta wjedzie model Camaro Hot Wheels® Edition. Nigdy wcześniej żaden producent samochodów nie wprowadził do oferty pełnowymiarowego modelu Hot Wheels® w wersji produkcyjnej.

Przezroczyste opakowanie i pomarańczowy tor wyścigowy nie są dołączone do zestawu.

„Miliony osób na całym świecie dorastały, bawiąc się samochodzikami Hot Wheels”, powiedział Chris Perry, wiceprezes ds. globalnego marketingu. „Wprowadzenie do oferty modelu Camaro Hot Wheels to szansa na spełnienie marzeń i przywołanie wspomnień z dzieciństwa”.

Chevrolet Camaro Hot Wheels® Edition zadebiutował w poniedziałek podczas targów SEMA (Specialty Equipment Market Association) w Las Vegas. Samochód wejdzie do produkcji w pierwszym kwartale przyszłego roku i (podobnie jak seria limitowanych zabawek, na bazie których powstał) będzie oferowany w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy.

„Projektuję samochody dla Hot Wheels od prawie dwudziestu lat, a teraz mogę pojechać jednym z nich do domu”, powiedział Felix Holst, wicedyrektor kreatywny w Mattel Wheels Division. „Nie mogę się już doczekać, aż otworzę drzwi stojącego w moim garażu modelu Camaro w wersji Hot Wheels”.

Wygląd modelu Camaro Hot Wheels® Edition nawiązuje do stylu znanego wszystkim fanom zabawek Hot Wheels: projektanci zastosowali jaskrawy, metaliczny lakier nadwozia podkreślony akcentami graficznymi, a nawet aluminiowe obręcze z czerwoną obwódką. W rezultacie powstał samochód już na pierwszy rzut oka rozpoznawalny jako typowy Hot Wheels.

Chevrolet Camaro Hot Wheels® Edition będzie wyposażony w 6,2-litrowy silnik V8, który w wersji ze skrzynią manualną rozwija 432 KM (318 kW) mocy i 569 Nm momentu obrotowego, a w wersji z automatyczną przekładnią ma 405 KM (298 kW) mocy i maksymalny moment obrotowy o wartości 556 Nm, a także wykorzystuje funkcję aktywnego zarządzania paliwem (Active Fuel Management).

Camaro Hot Wheels® Edition będzie dostępne na zamówienie w Europie od 8 listopada 2012 roku. Cena pakietu dla Europy zostanie ogłoszona wkrótce.

SZYBKI FAKT: Oryginalny Camaro w skali 1:64 z 1968 roku był jednym z 16 samochodzików Hot Wheels z pierwszej serii produkcyjnej i do dziś pozostaje jedną z najbardziej cenionych zabawek Hot Wheels wśród kolekcjonerów.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *