Audi RS7 Sportback

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 7 lutego w warszawskim hotelu Sheraton, Audi RS7 Sportback otrzymało prestiżowe wyróżnienie Auto Lider 2013 w kategorii „auto klasy wyższej”. Auto Lider to największy w Polsce plebiscyt, w którym czytelnicy tygodnika Motor i miesięcznika Auto Moto głosują na najciekawszy ich zdaniem samochód. Głosowanie organizowane jest już od 12 lat.

Do konkursu prowadzonego przez połączone redakcje Motoru i Auto Moto zgłoszono 174 samochody różnych marek w 11 różnych kategoriach, m.in. premiera motoryzacyjna, auto kompaktowe, auto klasy wyższej, auto luksusowe, sportowe i kabriolet, czy dostawcze. Ponadto czytelnicy i internauci mogli głosować na najlepsze innowacje techniczne ubiegłego roku, gdzie w stawce znalazły się reflektory Matrix Led Audi i na wybrany projekt marketingowy.

Nagrodzone w kategorii „auto klasy wyższej” Audi RS 7 Sportback, łączy w sobie moc samochodu sportowego z elegancją dużego pięciodrzwiowego coupé. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 3,9 sekundy, a jego prędkość maksymalną można opcjonalnie zwiększyć do 305 km/h. Mimo ogromnej siły jednostki V8 biturbo, generującej moc 412 kW (560 KM), Audi RS 7 Sportback zużywa średnio tylko 9,8 l. paliwa na 100 km. Jak wszystkie sportowe samochody Audi, wyposażone jest w napęd na cztery koła quattro.

„Nagroda w tym konkursie to świadectwo opinii prawdziwych pasjonatów motoryzacji, którzy na co dzień czytują tygodnik Motor czy miesięcznik Auto Moto.” – powiedział po odebraniu statuetki Leszek Kempiński, kierownik PR Audi. „Bardzo się cieszymy z tego, że Audi RS 7 Sportback zasłużyło ich zdaniem na miano najlepszego na polskim rynku samochodu klasy wyższej.” – dodał Leszek Kempiński.

Wyróżnienie zdobyte przez Audi RS7 Sportback w konkursie Auto Lider 2013, to kolejny dowód uznania marki z Ingolstadt przez polskich czytelników i internautów. W latach ubiegłych statuetką Auto Lidera nagrodzono m.in. Audi A1, Audi A5, Audi A7 Sportback, Audi S7, Audi R8, Audi R8 V10, Audi Q7 i Audi R8 Spyder.

 

źródło: Audi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *