Audi Q7 zwycięzcą Profesjonalnego Testu Flotowego

oraz Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych.

Profesjonalny Test Flotowy składał się z trzech etapów. Kilka miesięcy temu osoby odpowiedzialne za zarządzanie pojazdami w przedsiębiorstwach nominowały auta, które ich zdaniem powinny zostać poddane sprawdzianowi analityczno-praktycznemu. Do wyboru było ponad 140 modeli różnych marek. Pojazdy, które uzyskały najwięcej głosów zakwalifikowano do wzięcia udziału w teście praktycznym i analizie kosztów.

Na podstawie danych importerów, weryfikowanych przez opiekunów aut służbowych, samochody zostały poddane dokładnej analizie pod względem detalicznej ceny zakupu, cen części eksploatacyjnych, częstotliwości przeglądów czy spalania. Podczas części praktycznej samochody sprawdzano w warunkach naturalnych – na odcinkach miejskim i pozamiejskim. W sumie trasa liczyła 42,5 kilometra. Oceniano między innymi stylistykę, komfort dla kierowcy i pasażerów, użyteczność przestrzeni ładunkowej i przyspieszenie.

Audi Q7 okazało się bezkonkurencyjne wśród samochodów klasy Premium. Testujący je specjaliści przyznali temu modelowi najwyższe noty m.in. w kategoriach: zwieszenie, widoczność, działanie skrzyni biegów, działanie układu hamulcowego, działanie systemów bezpieczeństwa, stylistyka wnętrza czy wygoda dla kierowcy.

„Audi Q7 ma sprawny silnik, samochód bardzo dobrze się prowadzi. W tym segmencie wymagany jest odpowiedni komfort, dobra widoczność, odpowiednie wyciszenie i te elementy jak najbardziej Q7 spełnia.” – przyznaje Elwira Wiloch, jedna z testujących ten model jurorek.

Flagowy SUV marki z czterema pierścieniami wykazał się również w ocenie fachowców najlepszą w klasie tzw. wartością rezydualną. Wg, specjalistów z firmy Euro Tax Glass model ten, w porównaniu z konkurencją, najmniej traci na wartości po upływie określonego czasu.

„Tak dobre oceny największego z naszych SUV-ów w Profesjonalnym Teście Flotowym jednoznacznie wskazują, że nie tylko samochody użytkowe znajdują się w polu zainteresowań Kierowników Flot Samochodowych” – mówi Ryszard Czubała, odpowiedzialny za sprzedaż flotową marki Audi. „Coraz częściej do swych flot włączają pojazdy z segmentu Premium. Marka Audi cieszy się ich ogromnym zainteresowaniem, a poszczególne modele – nie tylko Q7 – są przez nich wysoko oceniane” – dodaje Czubała.

Pierwszy Profesjonalny Test Flotowy zorganizowano w roku 2008 z inicjatywy wydawców dwumiesięcznika Flota Auto Biznes. W tegorocznej edycji przetestowano pięćdziesiąt samochodów różnych marek, a pięćdziesięciu managerów, członków Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych przejechało nimi 12 700 kilometrów. Wyróżnienia przyznano w siedmiu najpopularniejszych segmentach.

 

źródło: Audi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *