Audi A8

Ze swoją atletyczną bryłą i mocną linią ta luksusowa limuzyna jest najlepszym dowodem wiodącej roli Audi w dziedzinie stylistyki samochodów.

Długość 5.137 milimetrów, rozstaw osi 2.992 milimetry, szerokość 1.949 milimetrów i wysokość 1.460 milimetrów – nowe Audi A8 ma imponujące rozmiary. Pod względem długości i szerokości znacznie przewyższa zarówno swojego poprzednika, jak i konkurentów, natomiast jego wysokość jest mniejsza niż bezpośrednich niemieckich rywali. Takie proporcje tworzą dynamiczną sylwetkę. Podobnie jak w przypadku poprzednika, Audi będzie oferować nowe A8 z wydłużoną wersją nadwozia.

Stylistyka Audi zawsze fascynowała swoim nowatorstwem i pomysłowością. W nowym A8 styliści udoskonalili typowe dla tej marki elementy. W ten sposób powstał samochód o wyjątkowej osobowości – okręt flagowy, który reprezentuje markę i jej wartości na najwyższym poziomie.

Zewnętrzna forma nowego Audi A8 sprawia wrażenie wymodelowanej z jednej bryły. Linia dachu nawiązuje do coupé i ze skróconymi tylnymi słupkami nadaje sylwetce płynności. Duże płaszczyzny, które emanują elegancją i prestiżem, kontrastują z ostrymi liniami. Wyjątkowa stylistyka zrealizowana przy użyciu lekkiego aluminium wymaga bezkompromisowej precyzji na wszystkich etapach produkcji – od wykonania narzędzi poprzez tłocznię i budowę nadwozia aż do lakierowania. A8 jest prekursorem wielu innowacyjnych technologii i podkreśla tę rolę nowymi, progresywnymi elementami stylistycznymi.

 

źródło: Audi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *