Audi A4 zwycięża w rankingu DEKRA 2012

Ważnym elementem rankingu jest wprowadzona dość niedawno kategoria nazwana „najlepszy ze wszystkich klas”, w której występują najbardziej niezawodne samochody sklasyfikowane na podstawie uśrednionych statystyk ze wszystkich trzech kategorii eksploatacyjnych. Zaszczytne pierwsze miejsce w tej klasie przypadło tym razem w udziale Audi A4, na miejscu trzecim znalazło się A6.

Zwycięskie A4 uzyskało najlepszy wynik jednostkowy. W 84,8% przypadków, przeszło badania techniczne bez najmniejszych problemów. Dla A6 współczynnik ten wyniósł 81,9%.

Ukazujący się cyklicznie ranking DEKRA jest cennym źródłem wiedzy na temat awaryjności samochodów używanych. Publikacja cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko na rynku niemieckim. Jej przygotowaniem zajmują się specjaliści, w oparciu o dane z 15 milionów inspekcji, przeprowadzonych na 230 modelach samochodów. Zestawienie podzielone jest na osiem klas w których wyodrębnione są trzy grupy przebiegu.

 

źródło: Audi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *