Audi A1, Audi A4 i A5 – najlepsze samochody roku 2012

Zwycięski tytuł w kategorii samochodów małych trafił do Audi A1, natomiast Audi A4/A5 zdobyło tytuł najlepszego w kategorii samochodów klasy średniej. Nagrody zostały wręczone 26 stycznia w Stuttgardzie.

Już po raz kolejny czytelnicy magazynu motoryzacyjnego o największym nakładzie w Europie wysoko ocenili modele Audi. Spośród 311 modeli, wszystkich marek, które brały udział w głosowaniu, Audi A1 zwyciężyło w kategorii samochodów małych a A4/A5 wśród aut klasy średniej. 37,9 procent głosujących oddało swe głosy na A1 a 24,9 procent na A4/A5, co dało tym modelom pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Audi A8 zajęło drugie miejsce w klasie samochodów luksusowych (20,1 procent głosów), podobnie jak A6/A7 w wyższej klasie średniej (29,5 procent głosów) i R8 Spyder w klasie kabrioletów (11,1 procent głosów).

Wśród samochodów sportowych Audi R8 zajęło świetne, trzecie miejsce (12,6 procent głosów), podobnie jak Audi A3, które uplasowało się na miejscu trzecim wśród wszystkich modeli klasy średniej (13 procent głosów).

Konkurs, w którym w tym roku wzięło udział 116 tysięcy czytelników magazynu, odbył się po raz 36. Wybierano spośród 311 modeli w 10 klasach.

 

źródło: Audi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *