Astra najchętniej kupowanym samochodem w Polsce

Opel Astra został absolutnym liderem sprzedaży w pierwszym półroczu tego roku wśród klientów indywidualnych wg. danych CEPIK. Z ilością 2 187 Astr sprzedanych od stycznia do czerwca br., Opel zwększył sprzedaż tego modelu o ponad 4% względem tego samego okresu roku ubiegłego.  

Wśród klientów którzy wybrali Astrę, największą popularnością w pierwszej połowie roku cieszyły się modele hatchback, których w tym okresie zarejestrowano 1 684 sztuki. Kupujący najchętniej wybierali samochody w wersji Enjoy z silnikiem 1.6 o mocy 115 KM, które stanowiły ponad 75% ogólnej sprzedaży Astry w tym okresie.

Biorąc pod uwagę wyniki z ubiegłych lat, z tego samego okresu, jest to rekordowa sprzedaż Astry. „Na ten sukces złożyło się kilka istotnych czynników takich jak: mnogość wyboru wersji nadwozia i silników, świetna oferta dla klientów indywidualnych, wzorowe działania komunikacjyjne z udziałem naszych piłkarzy z Borusii Dortmund oraz oczywiście doskonałe samochody produkowane w Gliwickiej fabryce.” – Powiedział Wojciech Mieczkowski, szef Opla w Polsce.

Oprócz wprowadzenia na rynek w tym roku szykownego, samochodu miejskiego ADAM oraz eleganckiego kabrioleta Cascada, Opel zaprezentuje również nową gamę Insignii, powiekszoną o model Country Tourer, który łączy cechy luksusowego samochodu sportowego, osobowego i terenowego. Nowa Insignia we wszystkich wersjach zostanie zaprezentowana we wrześniu br. podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodów (IAA 2013) we Frankfurcie.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *