Aston Martin V12 Zagato

Według nieoficjalnych źródeł, na decyzję Astona Martina o ograniczeniu produkcji ma wpływ kilka czynników: po pierwsze, samochody brytyjskiego producenta nie sprzedają się już tak dobrze, jak przed kryzysem w branży; po drugie, stworzenie jednego egzemplarza V12 Zagato zajmie około 2000 roboczogodzin, co poważnie ogranicza zdolności produkcyjne firmy. W obecnej sytuacji można tylko mieć nadzieję, że Aston nie podejmie decyzji o zredukowaniu produkcji do… zera.

V12 Zagato to efekt współpracy firmy Aston Martina i włoskiego domu mody Zagato. Samochód powstał na bazie modelu V12 Vantage, a pod maskę trafił 6-litrowy silnik V12 o mocy 517 KM i maksymalnym momencie obrotowym 570 Nm.

 

Projekt wyróżnia się bardzo lekkim nadwoziem powstałym z połączenia elementów aluminiowych i podzespołów wykonanych z włókna węglowego. Szacuje się, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie 4,2 sekundy, a prędkości maksymalna będzie oscylowała w granicach 300 km/h.

 

źródło: Mototarget

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *