Alfa Romeo i Uma Thurman

Gwiazda „Pulp Fiction” i „Kill Bill”, łącząca zimny, wyraźny wizerunek z drapieżnością, dynamizmem i pięknem uosobi różne „dusze” Giulietty, samochodu, który imponuje nie tylko doskonałymi właściwościami jezdnymi, ale również posiada wiele zalet w zakresie przestrzenności i komfortu, tak przydatnych w codziennej eksploatacji.

Międzynarodowa kampania reklamowa Alfy Giulietty, stworzona przez agencję Leo Burnett, opiera się właśnie na tym podobieństwie między Umą Thurman i Alfą Romeo Giulietta. W spocie telewizyjnym, zrealizowanym w całości w Stanach Zjednoczonych pod kierunkiem Kevina Fitzgeralda, widzimy Umę Thurman grającą pięć różnych ról, pięć różnych postaci kobiecych symbolizujących różne „dusze” samochodu. Całości dopełnia imponująca ścieżka dźwiękowa zrealizowana przez mistrza Flavio Ibba. Dla uchwycenia osobowości Umy Thurman także na fotografii, został wybrany inny ogromny talent: Fabrizio Ferri. Słynny i wszechstronny włoski fotograf jest autorem czarno-białych fotografii, będących głównymi elementami kampanii prasowej.

Nowa Alfa Giulietta, oferuje szeroką gamę bazującą na dwóch wersjach wyposażeniowych (Progression i Distinctive) i dwóch pakietach personalizujących (Premium i Sport) Dostępnych jest pięć silników z turbodoładowaniem, posiadających homologację Euro 5, a cztery z nich standardowo wyposażone są w system „Start & Stop”, w celu zmniejszenia zużycia paliwa i poziomu emisji: dwa benzynowe (1.4TB o mocy 120 KM i 1.4TB Multiair o mocy 170 KM) i dwa wysokoprężne (1,6 JTDM o mocy 105 KM i 2.0 JTDM o mocy 170 KM, oba Multijet drugiej generacji). Do tych jednostek dochodzi znakomity silnik 1750 TBi o mocy 235 KM, dostępny wyłącznie w wersji Quadrifoglio Verde.
Alfa Romeo Giulietta w wersji Progression wyposażona w 120-konny turbodoładowany, benzynowy silnik 1.4 TB kosztuje 69 900 zł.

Warto wymienić kilka kluczowych elementów wyposażenia standardowego tej wersji, która już w „serii” oferuje m.in.: poduszki powietrzne przednie, boczne i nadokienne, układ stabilizujący tor jazdy VDC (ESP), system Alfa Romeo DNA z Q2, system awaryjnego hamowania BAS, układ kierowniczy Dual Pinion, radio CD z obsługą plików mp3, klimatyzację, kierownicę i dźwignię zmiany biegów obszyte skórą czy system Start&Stop.

Nową Alfę Romeo Giulietta można kupić za niecałe 35 000 zł brutto, w kredycie Fiat Bank 50/50 (dot. wersji 1.4 TB 120 KM Progression, RRSO kredytu: 1,5% dla kalkulacji na okres 12 miesięcy, wpłacie własnej klienta 50%, opłacie przygotowawczej 1,5% finansowanej w kredycie).

 

źródło: Alfa Romeo

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3211

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *