Alfa Romeo Giulietta nagrodzona

podczas której wręczono również nagrody miesięcznika „Twój Styl” oraz radia „RMF Classic”.

Alfa Romeo Giulietta   była niewątpliwie gwiazdą Gali Auto Lider 2010, która odbyła się 4 lutego b.r. w Warszawie. Country manager marki Alfa Romeo w Polsce, Pan Leszek Sukiennik aż czterokrotnie odbierał z rąk organizatorów nagrody dla włoskiego kompaktu.

Wprowadzona na rynek polski w połowie ub.roku Alfa Giulietta dzięki głosom Czytelników MOTOR i AUTO MOTO została nagrodzona tytułem PREMIERA MOTORYZACYJNA ROKU 2010

w tej najbardziej prestiżowej kategorii plebiscytu AUTO LIDER 2010, pokonując Kia Sportage i Audi A1. Głosami Czytelników tych dwóch pism motoryzacyjnych Alfa Romeo Giulietta została nagrodzona  w tym samym plebiscycie tytułem NAJLEPSZE AUTO KOMPAKTOWE ROKU 2010 wyprzedzając Subaru Impreza XV i Opel Astra ST.

W tym najpopularniejszym plebiscycie motoryzacyjnym w Polsce oddano 116 777 głosów.

Podczas Gali – ogłoszono również wyniki plebiscytu organizowanego corocznie przez magazyn „Twój Styl”. Czytelniczki tego magazynu uznały Alfę Romeo Giulietta „KOBIECYM  SAMOCHODEM  ROKU 2010” a Jury konkursu pod patronatem tego magazynu w składzie: Ilona Łepkowska, Beata Sadowska, Agata Młynarska i Agnieszka  Litorowicz-Siegert przyznały Alfie Romeo Giulietta tytuł „KOBIECY SAMOCHÓD ROKU 2010” w kategorii Auto Miejskie.

Przypominamy, że niedawno Alfa Giulietta zdobyła prestiżowy tytuł „Złotej Kierownicy 2010”, przyznany przez Czytelników tygodnika „Auto Świat”, a w konkursie „Car of The Year  2011” uplasowała się na drugim miejscu (na pierwszym wśród samochodów z tradycyjnym napędem).

Alfa Romeo Giulietta debiutująca na rynku w 100 urodziny marki z Mediolanu, jest samochodem zaprojektowanym i skonstruowanym w taki sposób, aby zapewnić swoim użytkownikom czerpanie maksimum przyjemności z prowadzenia samochodu. Giulietta charakteryzuje się bardzo precyzyjnym układem kierowniczym, doskonale radzi sobie na krętych drogach, ale jest też samochodem komfortowym, przyjaznym w codziennym użytkowaniu. Dzięki nowej płycie podłogowej „Compact”, wyszukanemu systemowi zawieszenia, aktywnemu układowi kierowniczemu „dual pinion” (z podwójnym zębnikiem), specjalnym materiałom oraz zastosowanej technologii produkcji,

Alfa Giulietta oferuje niezwykle wysokie standardy zarówno pod względem komfortu jazdy, jak i właściwości dynamicznych i kwestii bezpieczeństwa (czynnego i biernego). Nie przez przypadek Alfa Romeo Giulietta otrzymała prestiżowe pięć gwiazdek Euro NCAP z całkowitą punktacją 87/100 – nadzwyczajny wynik, który plasuje ją na pozycji najbezpieczniejszego samochodu kompaktowego wszech czasów – Alfa Romeo zapewnia najlepszą ochronę dorosłych pasażerów ze wszystkich 29 przetestowanych w minionym roku pojazdów.

W połowie 2010 roku okazało się, że inżynierowie Alfa Romeo kolejny raz zaprojektowali i zbudowali niezwykle bezpieczny samochód, który zastosowanymi rozwiązaniami nawet wybiega w przyszłość. Warto podkreślić, że Giulietta już dzisiaj spełnia wymagania, które Euro NCAP postawi producentom w 2012 roku. Teraz instytut Euro NCAP podsumował testy przeprowadzone w minionym roku i przyznał wyróżnienia dla najbezpieczniejszych samochodów, przebadanych w 2010 roku. Spośród aut kompaktowych, które sprawdzili inżynierowie, najbezpieczniejsza okazała się właśnie Alfa Romeo Giulietta. Żaden producent do dziś nie wprowadził na rynek bezpieczniejszego auta kompaktowego. Tym samym dzięki temu tytułowi, Giulietta znalazła się w grupie pięciu najbezpieczniejszych samochodów 2010 roku.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *