Abarth 695 Tributo Ferrari

W dniu 9 września br. w Monzy w przepięknej Villa Reale, kierowcy stajni Ferrari – Fernando Alonso oraz Felipe Massa, odebrali kluczyki do dwóch egzemplarzy Abartha 695 Tributo Ferrari – najszybszej jak dotąt „pięćsetki” przeznaczonej do jazdy po drogach publicznych.

Nowy Abarth 695 Tributo Ferrari cementuje związek pomiędzy samochodami spod znaku Skorpiona i tymi z Maranello. Jest to wzajemna relacja opierająca się na niezliczonych podobieństwach, takich jak fascynacja prędkością, duch współzawodnictwa, dbałość o szczegóły czy niepowtarzalny włoski styl.
Osiągi modelu 695 Tributo Ferrari gwarantuje silnik 1.4 Turbo T-Jet 16v – ostatnio zmodyfikowany i uzyskujący moc ponad 180 KM – połączony ze skrzynią biegów Abarth Competizione z elektromechaniczną przekładnią, która umożliwia zmianę biegów za pomocą inspirowanych wyścigami łopatek, umieszczonych przy kierownicy. Rozwiązanie to, dzięki skróceniu czasu zmiany biegów, pozytywnie wpływa na osiągi. Nadwozie ma kolor „Czerwony Corsa” z detalami w szarym kolorze i wzbogacone jest elementami z włókna węglowego.

Ta ekskluzywna i limitowana seria samochodu, dostępna jest w sprzedaży od lipca, i zebrano już ponad 600 zamówień, z których połowa pochodzi z państw takich jak Wielka Brytania, Francja i Niemcy. Aby potwierdzić swoje zamiary dotyczące podtrzymania i rozpowszechnienia tego projektu na poziomie międzynarodowym, od dziś Abarth uruchamia stronę internetową poświęconą temu modelowi: www.abarth695tributoferrari.com .

Karl Abarth i Enzo Ferrari: dwa wielkie nazwiska, które, z pasją i poświęceniem, przyczyniły się do stworzenia znanej na całym świecie legendy włoskiej rywalizacji sportowej. Dwie prawdziwie wielkie osobowości, które przebyły podobną drogę: najpierw kierowcy, potem konstruktorzy i w końcu „ojcowie” marek, które codziennie potwierdzają swoje miejsce w światowej motoryzacji.

Jak wczoraj tak i dziś Ferrari i Abarth spotykają się: Massa i Alonso, dwóch kierowców za kierownicą Abarth 695 Tributo Ferrari.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *