2.463 km bez tankowania

Zaskakujący wynik został wpisany 3 października do Księgi Rekordów Guinnesa: 2.463,91 kilometra na jednym zbiorniku paliwa.

Odpowiada to mniej więcej odległości z Wolfsburga do Madrytu. Niezależne jury Księgi Rekordów zatwierdziło próbę pobicia rekordu świata na autostradach we Francji i wydało odpowiednie świadectwo. Łącznie testowy samochód – seryjny Passat BlueMotion z silnikiem 1.6 TDI (77 kW/105 KM) zużył 77,25 litra paliwa i przejechał średnio 27,29 kilometra na jednym litrze oleju napędowego.

Dzięki najnowszym technologiom Passat należy do najoszczędniejszych aut w swojej klasie na świecie. Wyposażony jest w cały pakiet komponentów hightech i nowoczesnych rozwiązań. Podstawą ekstremalnie niskich wartości zużycia paliwa i emisji CO2 Passata BlueMotion, są nowe silniki TDI z Common Rail, ze zmodyfikowanym oprogramowaniem systemu sterowania i obniżoną prędkością obrotową biegu jałowego. Zalecenie zmiany przełożenia, komunikowane na wyświetlaczu komputera pokładowego, pozwala kierowcy jeździć na biegu najbardziej optymalnym pod względem zużycia paliwa. Do rozwiązań stosowanych w BlueMotion należy także system odzyskiwania energii przy hamowaniu (rekuperacja), system Start-Stop i opony o niskich oporach toczenia. Ponadto nowe modele BlueMotion różnią się od pozostałych modeli danej serii zmodyfikowanymi elementami zewnętrznymi zmniejszającymi wartość cw, a także zindywidualizowanym wnętrzem.

Najnowszy Passat, siódmej generacji, który został zaprezentowany 29 września na Paryskim Salonie Samochodowym, dostępny będzie w wersji BlueMotion z jeszcze bardziej obniżonymi wartościami spalania i emisji CO2.

 

źródło: Volkswagen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *