100 tysięcy wyprodukowanych PEUGEOT 2008

W niespełna rok od wejścia na rynek, miejski crossover PEUGEOT 2008 przekroczył barierę 100 tysięcy wyprodukowanych samochodów. Stutysięczny egzemplarz modelu 2008 wyprodukowany we francuskim zakładzie w Miluzie został przekazany nabywcy w obecności Corinne Spilios, dyrektora zakładu produkcyjnego w Miluzie oraz Xaviera Duchemin, dyrektora Peugeot France.

PEUGEOT 2008, którego światowa prezentacja miała miejsce podczas ostatniego Salonu samochodowego w Genewie, i który pojawił się w ofercie marki PEUGEOT w segmencie B zaraz po debiucie modelu 208 GTi, stał się jednym z najlepiej sprzedających się pojazdów w roku 2013 z ponad 100 tysiącami zamówień na koncie.

PEUGEOT 2008 jest produkowany wyłącznie w fabryce w Miluzie na potrzeby wszystkich rynków z wyjątkiem Chin i Ameryki Łacińskiej. We wrześniu 2013 r. otrzymał  znak „Gwarantowane francuskie pochodzenie” z uwagi na fakt, iż 73% komponentów użytych do jego produkcji jest wytwarzanych we Francji. Przyznano mu również pięć gwiazdek w testach Euro NCAP. Jest także jedynym modelem w swojej klasie oferującym system Grip Control, poprawiający własności trakcyjne.

Model ten błyskawicznie podbił serca europejskich klientów, a jego doskonały debiut handlowy wymusił stopniowe zwiększanie produkcji zakładu w Miluzie, do poziomu 680 pojazdów dziennie, czyli dwukrotnie więcej niż w momencie jej uruchomienia.

PEUGEOT 2008 zdobył również ponad 10 nagród w Irlandii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Polsce, Turcji…. Jest także dowodem na popularność najlepiej wyposażonych wersji PEUGEOT w segmencie B – stanowią one 68% sprzedaży tego modelu.

Z okazji wyprodukowania stutysięcznego egzemplarza modelu 2008 jego nabywczyni – mieszkanka regionu paryskiego – przyjechała do zakładu w Miluzie, aby wziąć udział w uroczystości symbolicznego przekazania kluczyków przez Corinne Spilios, dyrektora zakładu w Miluzie i Xaviera Duchemin, dyrektora Peugeot France.

 

źródło: Peugeot

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *