Peugeot 106 Coupe I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W świecie małych, zwrotnych aut miejskich, które potrafią zaskoczyć nie tylko ekonomicznością, ale i sprytem na drodze, Peugeot 106 Coupe I zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach miłośników czterech kółek. Ten kompaktowy charakterny Francuz, zaskarbił sobie uznanie dzięki swoim zwinności do pokonywania miejskiej dżungli, a także dzięki swojej ekonomicznej naturze. Zapraszamy do zagłębienia się w techniczne niuanse tego modelu, przekonując się, jak potrafi być praktyczny, jednocześnie nie rezygnując z przyjemności z jazdy. Odkryjemy razem, jakie silniki pulsują w jego mechanicznym sercu, jak prezentuje się jego apetyt na paliwo, a także jak kształtują się opinie zadowolonych użytkowników i eksperckie oceny tego niezłomnego przedstawiciela motoryzacyjnej elegancji.

Dane techniczne i wymiary Peugeot 106 Coupe I.

Peugeot 106 Coupe I to model, który zasłynął ze swojej kompaktowości, zwrotności, a także niezwykłej funkcjonalności. Mimo swoich niewielkich wymiarów, ten samochód oferuje wiele miejsca dla pasażerów i bagażu. Długość pojazdu wynosi 3,56 metra, szerokość 1,61 metra, a wysokość 1,37 metra. Dzięki temu, mimo niewielkiego rozmiaru, 106 Coupe I zapewnia komfort jazdy porównywalny z większymi modelami.

Pojemność bagażnika w Peugeot 106 Coupe I to kolejny aspekt, który zasługuje na uwagę. Wynosi ona 215 litrów, ale po złożeniu tylnych siedzeń zwiększa się do 525 litrów. To daje możliwość transportowania nawet większych przedmiotów. Ponadto, rozstaw osi wynoszący 2,34 metra przekłada się na stabilność jazdy, co jest szczególnie ważne w warunkach miejskich.

Silnik, który napędza Peugeot 106 Coupe I, to jednostka o pojemności 1,1 litra generująca moc 60 KM. Ten silnik, mimo swojej małej pojemności, oferuje zaskakujące osiągi i ekonomiczność. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 14,2 sekundy, a średnie spalanie na poziomie 5,1 litra na 100 km jest jednym z najniższych w tej klasie pojazdów.

Dostępne silniki i ich specyfikacje.

Peugeot 106 Coupe I oferuje wybór pomiędzy kilkoma opcjami silnikowymi, które charakteryzują się równocześnie wydajnością i oszczędnością. Oprócz wcześniej wspomnianego silnika 1,1 litra o mocy 60 KM, dostępna jest również wersja z silnikiem 1,4 litra generującym 75 KM. Ten model oferuje nieco lepsze osiągi – przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 12,2 sekundy, a średnie spalanie wynosi około 5,4 litra na 100 km.

Wśród dostępnych opcji znajduje się również silnik 1,6 litra o mocy 100 KM. Peugeot 106 Coupe I z tym silnikiem to prawdziwy mały demon prędkości. Przyspieszenie do setki osiąga w czasie poniżej 10 sekund, a średnie spalanie wynosi około 6,3 litra na 100 km. Wybór między tymi silnikami zależy od indywidualnych preferencji kierowcy, każdy z nich oferuje nieco inny zestaw cech, ale wszystkie są bardzo ekonomiczne i niezawodne.

Spalanie i pojemność bagażnika w Peugeot 106 Coupe I.

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, Peugeot 106 Coupe I to prawdziwy mistrz ekonomii. Jego niewielki silnik o pojemności 1,1 litra oferuje nie tylko zaskakujące osiągi, ale również niskie zużycie paliwa, które wynosi średnio 5,1 litra na 100 km. Jest to jedno z najniższych spalań w tej klasie pojazdów.

Model z silnikiem o pojemności 1,4 litra również prezentuje się doskonale w kwestii spalania, które wynosi około 5,4 litra na 100 km. Choć jest to wartość nieco wyższa niż w przypadku silnika 1,1 litra, nadal jest to wartość, która cieszy portfel każdego kierowcy.

Peugeot 106 Coupe I z silnikiem o pojemności 1,6 litra, mimo swojej większej mocy, również nie jest pragnieniem paliwa. Średnie spalanie wynosi około 6,3 litra na 100 km, co jest wartością bardzo dobrą, biorąc pod uwagę osiągi tego modelu.

Na uwagę zasługuje również pojemność bagażnika w Peugeot 106 Coupe I. Wynosząca 215 litrów, po złożeniu tylnych siedzeń zwiększa się do imponujących 525 litrów. Dzięki temu, mimo swojego kompaktowego rozmiaru, Peugeot 106 Coupe I oferuje dużo miejsca na bagaż, co czyni go idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie praktyczność.

Ceny nowych i używanych modeli Peugeot 106 Coupe I.

Od momentu wejścia na rynek, Peugeot 106 Coupe I ustanowił standard w kategorii niedrogich, lecz solidnych aut miejskich. Ceny nowych modeli przyciągały szerokie grono odbiorców, co przyczyniło się do popularności tego samochodu. Z biegiem czasu wartość nowych egzemplarzy ulegała naturalnemu spadkowi, jednak zachowując proporcjonalną relację jakości do ceny.

Na rynku wtórnym Peugeot 106 Coupe I cieszy się stabilną pozycją, a ceny używanych modeli są wyjątkowo konkurencyjne. W zależności od stanu technicznego, przebiegu oraz rocznika można nabyć egzemplarze w cenach dostępnych dla większości miłośników motoryzacji, co sprawia, że model ten wciąż jest popularnym wyborem.

Przy zakupie Peugeot 106 Coupe I na rynku wtórnym, kluczowe jest zwrócenie uwagi na historię serwisową oraz ewentualne modyfikacje. Wartość pojazdu może się różnić w zależności od tych czynników, dlatego zaleca się dokładne sprawdzenie pojazdu przed zakupem, aby uniknąć nieoczekiwanych kosztów.

Podsumowując, zarówno nowy, jak i używany Peugeot 106 Coupe I oferuje doskonały stosunek ceny do jakości. Dzięki niskim kosztom eksploatacji i utrzymania, nawet starsze modele pozostają atrakcyjne na tle współczesnych pojazdów miejskich, co utrzymuje ich wartość na rozsądnym poziomie.

Opinie użytkowników i ekspertów o Peugeot 106 Coupe I.

Opinie właścicieli Peugeot 106 Coupe I często podkreślają jego niezawodność i ekonomiczność. Użytkownicy chwalą niskie spalanie oraz małe koszty utrzymania, które sprawiają, że ten samochód jest idealnym wyborem dla osób poszukujących kompaktowego pojazdu do miasta. Dodatkowo, miłośnicy tego modelu cenią sobie jego zwrotność i łatwość parkowania, co w zatłoczonych centrach miejskich jest nieocenioną zaletą.

Ekspertyzy motoryzacyjne często wskazują Peugeot 106 Coupe I jako przykład udanego połączenia funkcjonalności z estetyką. Eksperci doceniają również charakterystyczne dla tego modelu połączenie kompaktowych wymiarów z przestronnością wnętrza. Zwracają uwagę na fakt, że mimo upływu lat, Peugeot 106 Coupe I nadal prezentuje się atrakcyjnie i pozostaje konkurencyjny w swojej klasie.

Podsumowanie

Peugeot 106 Coupe I to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie ekonomiczne jazdy z miejskim stylem życia. Dzięki szerokiej gamie silników, przemyślanym wymiarom i zaskakującej pojemności bagażnika, ten model pozostaje atrakcyjnym wyborem zarówno dla młodych kierowców, jak i doświadczonych miłośników miejskich aut. Jego konkurencyjne ceny na rynku wtórnym sprawiają, że Peugeot 106 Coupe I jest dostępny dla szerokiego grona odbiorców. Jeśli interesują Cię niezawodne, ekonomiczne i zwinne auta miejskie, zachęcamy do dalszego odkrywania zalet Peugeot 106 Coupe I. Z pewnością znajdziesz w nim coś dla siebie, niezależnie od tego, czy szukasz auta do codziennych dojazdów, czy też niezawodnego towarzysza na weekendowe wypady.

foto: Peugeot