Mazda 323 IV – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zanurz się w świat kompaktowych aut, które zrewolucjonizowały rynek motoryzacyjny w latach 90. – Mazda 323 IV nie tylko przyciąga wzrok swoim ponadczasowym designem, ale również imponuje szerokim spektrum technicznych możliwości. Odkryj fascynujący świat danych technicznych, wymiarów, osiągów silników i praktycznych aspektów eksploatacji, takich jak spalanie i pojemność. Zajrzyjmy też do portfeli miłośników motoryzacji, analizując ceny oraz opinie, które świadczą o popularności tego modelu na przestrzeni lat.

Dane techniczne i wymiary Mazda 323 IV

Model Mazda 323 IV to kompaktowe auto o imponujących danych technicznych. Samochód ten oferuje znakomite osiągi dzięki wydajnym i niezawodnym silnikom, które zapewniają płynną i dynamiczną jazdę. Najpopularniejsze wersje silnikowe to 1.3 i 1.8, które charakteryzują się odpowiednio mocą 73 KM i 115 KM.

Wymiary Mazdy 323 IV są typowe dla aut klasy kompakt: długość wynosi 4215 mm, szerokość 1695 mm, a wysokość 1395 mm. Zapewnia to komfortową przestrzeń wewnątrz pojazdu zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Kolejnym atutem tego modelu jest pojemność bagażnika, wynosząca 355 litrów, co jest znakomitym wynikiem w tej klasie aut.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Mazda 323 IV oferuje kilka opcji silnikowych, które spełniają różne potrzeby kierowców. Silnik 1.3 jest idealny dla tych, którzy cenią ekonomiczną jazdę i niskie koszty utrzymania. Ten czterocylindrowy silnik benzynowy generuje moc 73 KM, co zapewnia solidne osiągi i niskie zużycie paliwa.

Dla kierowców poszukujących mocniejszych doznań, silnik 1.8 jest doskonałym wyborem. Ten silnik benzynowy o mocy 115 KM zapewnia dynamiczną jazdę i umożliwia bezproblemowe przyspieszanie, nawet z pełnym ładunkiem.

W niektórych wersjach Mazda 323 IV dostępny jest również silnik 1.5. Ten silnik benzynowy o mocy 88 KM oferuje kompromis między ekonomiczną jazdą a dynamicznymi osiągami. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy poszukują zbalansowanej oferty.

Wszystkie silniki w Mazda 323 IV są dobrze zaprojektowane i niezawodne, co potwierdzają opinie kierowców. Są one wyposażone w system wielopunktowego wtrysku paliwa, co przekłada się na optymalne spalanie i doskonałą reakcję na gaz.

Spalanie i pojemność bagażnika

Spalanie Mazda 323 IV zależy od wybranego silnika. Model z silnikiem 1.3 charakteryzuje się najniższym zużyciem paliwa, osiągając średnio 6,7 l/100km w cyklu mieszanym. Z kolei wersja z silnikiem 1.8, mimo że oferuje większą moc, charakteryzuje się nieco wyższym spalaniem, wynoszącym średnio 7,6 l/100km.

Silnik 1.5, będący kompromisem między mocą a ekonomią, zużywa średnio 7,2 l/100km. Niezależnie od wyboru, każda z tych jednostek jest wyposażona w system wielopunktowego wtrysku, który minimalizuje zużycie paliwa, zapewniając jednocześnie doskonałe osiągi.

Pojemność bagażnika w Mazda 323 IV to kolejny aspekt, który przyciąga uwagę kierowców. Oferując 355 litrów przestrzeni, ten model zapewnia więcej niż wystarczającą ilość miejsca na bagaż, co czyni go praktycznym wyborem zarówno na podróże, jak i do codziennych zadań.

W przypadku potrzeby przewozu większych ładunków, tylne siedzenia można z łatwością złożyć, zwiększając pojemność bagażnika do imponujących 1210 litrów. Bez względu na to, czy planujesz wycieczkę czy robisz cotygodniowe zakupy, Mazda 323 IV dostarcza funkcjonalność i przestrzeń, której oczekujesz.

Aktualne ceny i wartość rynkowa Mazda 323 IV

Aktualne ceny Mazda 323 IV na rynku wtórnym mogą zaskakiwać swoją atrakcyjnością, szczególnie dla osób poszukujących ekonomicznego i niezawodnego pojazdu. Ze względu na wiek i przebieg, ceny używanych egzemplarzy tego modelu zaczynają się już od kilku tysięcy złotych, co czyni je dostępnymi dla szerokiego grona odbiorców.

Wartość rynkowa Mazda 323 IV zależy od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rocznik, wyposażenie oraz historia serwisowa. Zadbana Mazda 323 IV o niskim przebiegu i dobrze udokumentowanej historii serwisowej może osiągnąć ceny znacznie wyższe niż średnie oferty na rynku.

Potencjalni nabywcy tego modelu powinni dokładnie sprawdzić stan samochodu przed zakupem, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z ewentualnymi naprawami. Zdjęcia, opisy oraz opinie obecnych właścicieli mogą być pomocne w ocenie, czy cena za konkretny egzemplarz Mazda 323 IV jest adekwatna do jego wartości rynkowej.

Opinie kierowców i ekspertów o Mazda 323 IV

Opinie kierowców na temat Mazda 323 IV często podkreślają jej niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Wielu użytkowników ceni sobie również komfort jazdy i praktyczność tego samochodu, wynikające z przestronnego wnętrza i pojemnego bagażnika, co sprawia, że Mazda 323 IV jest uważana za idealny wybór zarówno do codziennego użytku, jak i na dłuższe trasy.

Ekspertów branży motoryzacyjnej przekonuje solidność konstrukcji Mazda 323 IV, a także dobre osiągi, jakie oferują jej silniki. Szczególnie pozytywnie oceniane są właściwości jezdne i łatwość prowadzenia, co w połączeniu z atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny, sprawia, że ten model jest często rekomendowany jako używane auto, które wciąż ma wiele do zaoferowania swoim przyszłym właścicielom.

Podsumowanie

Mazda 323 IV to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie styl, funkcjonalność i niezawodność. Dzięki różnorodności silników każdy kierowca może znaleźć wersję idealnie dopasowaną do swoich potrzeb, a przestronny bagażnik sprawia, że jest to samochód praktyczny na co dzień i w podróży. Atrakcyjne ceny na rynku wtórnym czynią ten model dostępnym dla szerokiego grona odbiorców, a pozytywne opinie użytkowników potwierdzają jego wartość. Jeśli zainteresowała Cię Mazda 323 IV, zachęcamy do dalszego odkrywania jej zalet i możliwości, które mogą przekonać, że to właśnie ten samochód będzie Twoim idealnym towarzyszem na drodze.

źródło: Mazda