Chevrolet Aveo 2011 T300 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Nowy, pięciodrzwiowy Chevrolet Aveo wprowadził elementy stylistyki „hot-hatch” do segmentu małych pojazdów. Ostateczna wersja produkcyjna wygląda w każdym calu tak doskonale, jak koncepcyjne Aveo RS prezentowane wcześniej na salonach w Detroit i Genewie.

Nowe Aveo skorzystało na szeroko zakrojonym, europejskim programie rozwoju, którego skutkiem jest samochód odpowiadający europejskim upodobaniom w kategoriach designu i dynamiki. Podobnie, jak było to w przypadku modelu Spark, wprowadzonego do produkcji nieco wcześniej, Chevrolet przewiduje, iż nowe Aveo przyciągnie młodszych klientów, a przy tym zachowa swoją tożsamość niewielkiego, lecz praktycznego i przestronnego hatchbacka.

Nowe Aveo, weszło na rynek europejski latem 2011 roku, jest dłuższe i szersze od obecnego modelu. Cechuje je przestronne wnętrze, może ono również poszczycić się dużą przestrzenią bagażową, która jest jedną z największych w segmencie. Jednak nowe wnętrze Aveo to nie tylko przestrzeń, ale także rozwiązania z powodzeniem mogące odpowiadać wyższemu segmentowi rynku, takie jak inspirowana motocyklami tablica przyrządów, tylne reflektory z górnej półki i opływowy design przedniej deski rozdzielczej.

Dostępna będzie kompleksowa oferta czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych, wykorzystujących rozwiązania takie, jak inteligentny system zmiennych faz rozrządu, czy też technologia wtrysku paliwa common rail. W przypadku wybranych silników opcjonalnie będzie również dostępna sześciobiegowa skrzynia biegów, pierwsza w pojeździe o takich gabarytach.

źródło: General Motors