Renault ZOE

To wielki krok dla całej motoryzacji i samej firmy Renault, która w swojej 115-letniej historii zawsze umiała wprowadzać innowacyjne rozwiązania dążąc do udostępniania technologii jak najszerszej grupie odbiorców. ZOE jest symbolem planu strategicznego firmy Renault, „Drive The Change 2016” i flagowym modelem w gamie Renault Z.E. Łączy perfekcyjne opanowanie technologii elektrycznej Renault z kompaktowym i atrakcyjnym designem po przystępnej cenie. Zaprezentowane po raz pierwszy podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2012 roku, Renault ZOE, trafiło do sprzedaży we Francji pod koniec 2012 roku, a sprzedaż na szerszą skalę rozpoczęła się w marcu 2013 roku. Wprowadzenie modelu na rynki pozostałych krajów europejskich nastąpi w ciągu 2013 i 2014 roku.

Zaprojektowane jako samochód wyłącznie elektryczny, Renault ZOE jest kompaktowym hatchbackiem o płynnych i czystych liniach. Charakterystyczny dla nowej stylistyki marki przód wyróżnia się sympatycznym i pociągającym wyglądem. Niebieskawe zabarwienie logo, świateł przednich i dodatkowo przyciemnianych szyb sygnalizuje, że mamy do czynienia z samochodem elektrycznym. Relaksująca kabina nawiązuje do świata czystości i emanuje kojącym spokojem, między innymi poprzez zastosowanie delikatnych w dotyku materiałów.

Wraz z wprowadzeniem na rynek modelu ZOE, Renault sprawia, że samochody elektryczne stają się dostępne dla wszystkich. To pierwszy samochód zaprojektowany od podstaw  jako w 100% elektryczny, dostępny dla każdego za cenę od 13 700 EUR brutto (cena we Francji po odliczeniu zachęty podatkowej, z wynajmem baterii od 79 EUR brutto miesięcznie dla przebiegu 12 500 km rocznie przez 3 lata). Jest idealny do użytku codziennego. Uosabia perfekcyjne opanowanie technologii elektrycznych przez Renault i zawiera najbardziej zaawansowane rozwiązania. Podczas projektowania samochodu ZOE złożono ponad sześćdziesiąt patentów – w tym 6 światowych premier rozwiązań związanych z zasięgiem, prostotą użytkowania i łącznością ze światem.

Renault ZOE oferuje bogate wyposażenie podnoszące komfort. Kierowca może wsiąść do już ogrzanej kabiny (22 °C) i oddychać czystszym powietrzem, gdyż klimatyzacja utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Poza tym samochód ZOE otrzymał certyfikację Toxproof.

Renault ZOE to dynamiczny, zwrotny i przyjemny w prowadzeniu samochód, dzięki podwoziu przystosowanemu do specyfiki napędu elektrycznego i wysiłkowi włożonemu w dopracowanie układu kierowniczego, opon i amortyzatorów. ZOE jest samochodem zapewniającym poczucie bezpieczeństwa, bardzo harmonijnym, niezależnie od rodzaju trasy: zarówno w mieście, jak i na drogach w obszarze podmiejskim i na autostradzie. Napęd elektryczny zapewnia także bardziej relaksujący, spokojny styl jazdy, między innymi przez brak hałasu pracy silnika i drgań.

ZOE ma w genach całe doświadczenie i know-how Renault w zakresie bezpieczeństwa i jakości. Marka ta plasuje się wśród najlepszych producentów masowych pod względem niezawodności i cieszy się powszechnym uznaniem ze względu na doskonały poziom jakości. W fazie rozwojowej samochód ZOE przeszedł przez te same testy, co auta z napędem spalinowym, a dodatkowo przez testy opracowane specjalnie dla  samochodów elektrycznych.

Program pojazdów elektrycznych, którego ZOE jest flagowym modelem, jest elementem polityki na rzecz ochrony środowiska objętej znakiem Renault eco². Przyczynia się do realizacji zobowiązania podjętego przez Grupę Renault w planie strategicznym „Renault 2016 – Drive The Change”, dotyczącego zmniejszenia o 10% swojego śladu węglowego na całym świecie do roku 2013 oraz o kolejne 10% w latach 2013-2016.
 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *